Poszukiwania nocą

Poszukiwanie osób zaginionych dronem z kamerą termowizyjną

 

Poszukiwanie osób zaginionych kamerą termowizyjną  to działalność polegająca na wykorzystaniu najnowszej technologii w celu ratowania życia osób zaginionych. Połączenie wysokich kwalifikacji oraz zaawansowanego sprzętu to gwarant niesamowitych efektów, a w tym przypadku często ratowania życia.

Metoda poszukiwań z dronem wyposażonym w kamerę telewizyjną, w szczególności zdaje egzamin w poszukiwaniu osób na otwartych terenach, polach, w lasach, tam gdzie samo ludzkie oko nie wystarczy, by dostrzec szczegóły otoczenia. Kamera termowizyjna pozwala na skuteczne wskazanie miejsca znajdywania się osoby, której temperatura ciała jest o wiele wyższa niż temperatura otaczających jej elementów. To pozwala na niesamowite efekty, które otrzymujemy o wiele szybciej niż w przypadku pieszego przeczesywania terenu.

Dron z kamerą termowizyjną umożliwia prace poszukiwawcze w godzinach nocnych, co w przypadku zaginionych osób, może okazać się sprawą życia lub śmierci.

 

Kamera termowizyjna może uratować czyjeś życie!

 

Dron z kamerą termowizyjną świetnie spisuje się w momencie, w którym poszukiwania naziemne nie dały pożądanego efektu. Dron może wskazać miejsce przebywania osoby zaginionej w przypadku, kiedy ekipa ratunkowa nie jest w stanie dotrzeć do danego miejsca na piechotę.

Dron już niejednokrotnie ratował ludzkie życie i liczymy na to, że statystyki te będą stale wzrastać, także dzięki naszej działalności.

Dron może wskazać źródło ciepła nawet w środku lasu czy na polu, dzięki czemu, skuteczność tej metody poszukiwania, szczególnie w warunkach nocnych jest wręcz nieoceniona.

Dron z kamerą termowizyjną jest także świetnym uzupełnieniem tradycyjnych poszukiwań służb ratunkowych.

Dron z kamerą termowizyjną pozwala skutecznie nadzorować naziemne czynności służb i ekip. Odróżnia ludzi od np. stada dzikich zwierząt, dzięki czemu również dba o bezpieczeństwo osób poszukujących zaginionego.