Poszukiwanie osób zaginionych Warszawa

Pomoc rodzinom osób zaginionych w Warszawie

Nasza grupa zajmuje się profesjonalnymi poszukiwaniami osób zaginionych w Warszawie. Pomagamy we wszelkiego rodzaju przypadkach zaginięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Wszelkiego rodzaju przypadki zaginionych osób pozostają jednymi z najtrudniejszych do rozwiązania. Rozwiązanie sprawy może zależeć od jakości wstępnego dochodzenia w sprawie osób zaginionych.

Dla rodzin zaginionych osób niezwykle ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie dostępne możliwości. Dlatego po zgłoszeniu sprawy na policję, warto skorzystać z pomocy grupy takiej jak nasza. Jeśli doznali Państwo zaginięcia bliskiej osoby, która mieszkała w Warszawie lub jego najbliższych okolicach, zgłoście się, pomożemy w poszukiwaniach naziemnych, jak i z powietrza, dzięki dronowi, który zaopatrzony jest w kamerę termowizyjną, która umożliwia prowadzenie działań po zachodzie słońca.

Po zgłoszeniu sprawy na policję, możecie skorzystać z naszego formularza dodawania osoby zaginionej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia przez naszych administratorów, w zakładce „osoby zaginione” znajdziesz profil bliskiego, który możesz udostępnić np. w mediach społecznościowych czy lokalnej prasie. Ponadto, przygotowany zostanie plakat z wizerunkiem i informacjami o zaginionym, który można wydrukować i wywiesić w często odwiedzanych przez mieszkańców miejscach.

Niestety policja znajduje się pod ogromną presją zarówno wewnętrzną (w ramach swoich wydziałów), jak i zewnętrzną (ze strony rodzin ofiar i nacisków mediów). Policja ma ograniczone możliwości zapewnienia skutecznego rozpatrywania wszystkich nierozwiązanych spraw. Dlatego często potrzebujemy nowych i innowacyjnych sposobów wspierania rodzin i przyjaciół osób zaginionych oraz oraz służb. Stąd wzięła się nasza grupa.

Nasza grupa składa się wyłącznie z ochotników, dla których najważniejsze jest ratowanie życia ludzkiego. Nie zajmujemy się PR-em czy autopromocją. Chcemy pomagać ludziom z Warszawy i okolic w taki sposób, jaki tylko możemy zaproponować.

Zapewniamy zasoby dla rodzin, społeczności, innych grup, stowarzyszeń, fundacji, a także służbom: policji i straży pożarnej. Stanowimy centralny punkt dla rodzin, aby pomóc zrozumieć procesy dochodzenia w sprawie osób zaginionych, szczególnie jeśli pozostają one nierozwiązane przez dłuższy czas. Pomagamy komunikować się z policją i zapewniamy wymianę informacji o sprawie.

Jeśli masz sprawę, którą potrzebujesz rozpatrzyć lub uzyskać pomoc, skontaktuj się z nami już dziś.

Pomagamy służbom i rodzinom w poszukiwaniu osób zaginionych w Warszawie

Pamiętaj o najważniejszych kwestiach w przypadku zaginięcia osoby bliskiej w Warszawie i jego najbliższych okolicach:

Jeśli ktoś zaginie, skontaktuj się z każdym, kto według Ciebie może znać jego miejsce pobytu – jeśli nadal jesteś zaniepokojony brakiem kontaktu, skontaktuj się z lokalną policją.

Co ważne, wcale nie musisz czekać 24 godziny, zanim skontaktujesz się z policją.

Policja może zapytać Cię:

  • o aktualne zdjęcie zaginionego
  • dane swoich przyjaciół lub krewnych
  • szczegóły miejsc, które dana osoba często odwiedza
  • czy mieli schorzenie
  • w dalszym postępowaniu o próbkę DNA, np. ze szczoteczki do zębów.

Za zgodą krewnego mogą również poprosić o przeszukanie domu tej osoby.

Osoba zostanie zarejestrowana jako zaginiona, a jej dane udostępnione zostaną innym służbom i współpracujących z policją podmiotom.

Co się dzieje, kiedy ktoś zostanie znaleziony w Warszawie

Jeśli policja znajdzie osobę w wieku poniżej 18 lat, jej rodzice lub opiekunowie zazwyczaj zostaną poinformowani o miejscu jej pobytu, chyba że policja uzna, że ​​bezpieczeństwo dziecka jest zagrożone.

Jeśli osoba ma więcej niż 18 lat, policja nie przekaże jej miejsca pobytu bez jej zgody.